Get Adobe Flash player

Udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa

Realizując program profilaktyczny „ Zdrowy Początek” nasze przedszkole bierze udział w największym w Polsce programie profilaktyki higieny jamy ustnej AKADEMIA AQUAFRESH realizowanym w przedszkolach.

Zadaniem programu jest edukacja i zachęcenie dzieci poprzez naukę  i zabawę do dbania o higienę jamy ustnej i zapobiegania próchnicy. Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjne na podstawie scenariuszy zajęć   i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu: „ Pastusie”   i „ Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o zęby oraz jak walczyć  z niedobrym „ Robaczkiem-Próchniaczkiem”.

W tegorocznej edycji Akademia Aquafresh postanowiła ustanowić Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie.  We wszystkich przedszkolach, które zgłosiły się do programu Akademii Aquafresh, zgłosiły chęć udziału w ustanawianiu Rekordu oraz wyznaczyły  w przedszkolu Komisarza Rekordu Guinnessa 30 września o godzinie 12:00 rozpoczęło się wielkie szczotkowanie.

Nasze przedszkole przygotowywało się do akcji już od kilku dni. Przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych zapoznały się z                   „ Pastusiową Krainą” i poznały przygody ich mieszkańców. Na zajęciach nauczyły się, które produkty są niezdrowe dla zębów, jak dbać oraz jak dokładnie należy myć zęby.

W dniu 30 września przed godziną 12:00 dzieci były przygotowane na ustanowienie Rekordu Guinnessa. W łazienkach i na salach przedszkolnych poustawiane zostały miseczki, kubeczki, a dzieci miały szczoteczki w rękach. Punktualnie o godzinie 12:00 168 dzieci zaczęło szczotkować zęby przez   2 kolejne minuty.

Dzięki akcji Akademii Aquafresh i dzieciom z przedszkoli z całej Polski został pobity Rekord Guinnessa. Nowym Rekordem Guinnessa ustanowionym  w Polsce jest liczba 313 328 dzieci, które myły zęby w tym samym czasie.

Nasze przedszkole otrzymało specjalny certyfikat uczestnictwa w ustanawianiu Rekordu Guinnessa. Podobne certyfikaty świadczące o uczestniczeniu w ustanawianiu Rekordu otrzymało każde dziecko, które wspólnie ze wszystkimi szczotkowało zęby.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom naszych przedszkolaków, którzy pomogli nam w organizacji i ustanowieniu Rekordu Guinness                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                              Agnieszka Sokoluk

 

Ósemka „ Przedszkolem w ruchu”

Pragniemy poinformować, że Minister Edukacji Narodowej przyznał dla Przedszkola Nr 8 im. J.Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie tytuł „ Przedszkole w ruchu” za udział i spełnienie wymagań w akcji   „ Ćwiczyć każdy może”.Tytuł ten stanowi wyróżnienie dla przedszkola, które w istotny sposób przyczynia się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

Głównym celem akcji „ Ćwiczyć każdy może” jest rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej, która w połączeniu ze zdrowym żywieniem jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka, a także korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się i sprzyja lepszej koncentracji.

Wszystkie podjęte przez nas działania i zrealizowane osiągnięcia zostały opisane, a także przedstawione w formie prezentacji multimedialnej, którą przesłaliśmy do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Nasze przedszkole podjęło działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:

Obszar 1: Ruch w Przedszkolu.

Obszar 3: Edukacja zdrowotna.

Obszar 4: Kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli.

Obszar 5: Pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Obszar 6: Zajęcia zorganizowane.

Obszar 7 : Zajęcia niezorganizowane.

Obszar 8: Aktywność w Gronie Rodziny.

Przedszkolaki bez względu na porę roku i pogodę biorą udział w wycieczkach, spacerach i zabawach na świeżym powietrzu. W przedszkolu organizowane są ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia ruchowe, „ zbiórki harcerskie”, zawody sportowe, zajęcia muzyczno – ruchowe.

Realizujemy także program edukacji zdrowotnej „ Zdrowy początek” opracowany przez nauczycielki przedszkola i zatwierdzony przez Radą Pedagogiczną. W ramach tego programu dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach dotyczących dbania o swoje zdrowie, bezpieczeństwo, poszerzyły wiedzę  na temat znaczenia podstawowych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.               

 W ramach akcji „ Ćwiczyć każdy może” zostały zorganizowane zajęcia  na basenie  „ Zabawy i ćwiczenia ruchowe oswajające z wodą”, zawody:  „ Przedszkoliada Sportowa”,  dzień Babci i Dziadka: „ Babci, Dziadku żyjcie zdrowo – czyli na sportowo”, zajęcia sportowe: „ Pamiętaj mały Zuchu, że Twoje Przedszkole jest w ruchu”, a także wiele innych zajęć dotyczących aktywności fizycznej.

Posiadając status „ Przedszkola w ruchu”, otrzymaliśmy pamiątkową tabliczkę, którą z Kuratorium Oświaty odebrała Dyrektor Przedszkola  Pani Alicja Misiak.

                      


    

Laureatem konkursu ZGOK w Rzędowie pt. „ Dobre rady na odpady” z gminy Staszów w kategorii – Przedszkola został Mateusz Chara z grupy  6-latków.

   Połaniec, 21.05.2014  


W roku szk. 2011/12 nasze przedszkole wzięło udział w konkursie ogólnopolskim „Mam 6 lat” ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na etapie wojewódzkim zajęliśmy II miejsce co pozwoliło nam znaleźć się w finale konkursu, którego podsumowanie odbyło się w Warszawie.  W uroczystości tej wzięła udział Pani Dyrektor Przedszkola mgr Alicja Misiak wraz z Panią Marzeną Rzepą – Z-cą Przewodniczącego Rady Rodziców.

W roku szk. 2011/12 nasz wychowanek Hubert Strzałka został laureatem wojewódzkiego konkursu na „Projekt okładki książki” ogłoszonego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Spośród 96 nadesłanych prac, praca Huberta znalazła się wśród 15 wyróżnionych. Nasz wychowanek wraz z rodzicami, Panią Dyrektor Przedszkola Alicją Misiak oraz nauczycielką przygotowującą do konkursu Justyną Lis wziął udział w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, która odbyła się 28 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

 

Przedszkole Nr 8 im.J.Ch.Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie

strona zamieszczona jest na serwerze Staszow.com
Liczniki na stronę