Get Adobe Flash player

Chodźcie tutaj wszyscy,

chodźcie tutaj do nas,

bo już na nas czeka

choinka zielona.

A ta choineczka

szumi gałązkami,

będziemy ją stroić

złotem, sreberkami.

To jest nasza choineczka,na jej szczycie jest gwiazdeczka. A pod szczytem pajac skacze, bombki  błyszczą ,kaczka kwacze.Stoi sobie, błyszczy, świeci…I raduje wszystkie dzieci.Wycieczka do GMC Staszów Dzieci mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyły jak powstają bombki od samego początku. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zapoznały się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Następnie dzieci zapoznały się z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Dzieci wróciły do sali zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem.Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie ich piękna kolorowa bombka.  To była naprawdę udana wycieczka!!


Wizyta Pana Strażaka

Celem zorganizowania tego spotkania było poszerzenie wiedzy dzieci na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu.Wizyta takich  gości zawsze wzbudza ogromne zaciekawienie. Tata Mai  zaprezentował roboczy strój strażaka, hełm, maskę!  Dzieciaki na początku z dystansem i niepewnością zbliżały się do nowego  gościa. Z czasem ciekawość jednak wygrała. Odważniejsze dzieci   przymierzały hełm i strój strażaka. Dzieci słuchały z zaciekawieniem szczegółów o ciężkiej i niebezpiecznej  pracy strażaka oraz zadawały pytania. W trakcie spotkania  dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. Być może niektórzy z nich pójdą w ślady „Wojtka –który został strażakiem”   i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.  Dziękujemy bardzo za wizytę.


Segregujemy śmieci


„Święty Mikołaju Na Ciebie czekamy Przez okno zmarznięte Ciągle wyglądamy  Przyjedź do nas Mikołaju, Na saniach srebrzystych, Niech Ci gwiazdy drogę wskażą Gdzie czekamy wszyscy”

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM   Nasz gość  ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Następnie zaproszony gość opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem i zabawy z węglem przyniesionym przez naszego gościa. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni.Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników i nie tylko. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę.Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybyciePoznajemy zawody: wizyta Pani fryzjerki.


Andrzejki:

Czary – mary, Czary – mary, Czary – mary,
Hokus – pokus, ksz, ksz
Abrakadabra, abrakadabra, abrakadabra,
Hokus – pokus, ksz, ksz
Abrakadabra, abrakadabra, abrakadabra,

Wszystkie dzieci były przebrane za czarodziejki, czarodziejów, księżniczki i książęta i inne postacie. Były zagadki, lanie wosku, wrzucanie monet do czarodziejskiego dzbana i inne magiczne wróżby.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również dzieci z Klubu Dziecięcego. Tego dnia każde dziecko z  uśmiechem na twarzy przekraczał próg sali dzierżąc w rączce ulubionego pluszaka. Każdy z dumą opowiadał o  swoim misiu, jak on ma na imię oraz jak długo już miś mu towarzyszy. Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy” – zabawy z misiami odbywały się w rytm piosenek o misiach, rysowano i kolorowano postacie misiów, a bohaterami czytanych w tym dniu bajek były oczywiście... misie.Spotkanie z Policjantem

W ramach realizacji tematyki " Jestem bezpieczny" odbyło się spotkanie z policjantem. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci podziękowały pani policjantce za dobre rady. Po tym spotkaniu na pewno żadne dziecko  nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy pani  policjantce ,że znalazła czas na spotkanie z naszymi dziećmi .

                                                                                                                                      Zapraszamy częściej!


Czytajmy dzieciom – czytanie rozwija wyobraźnię  i kreatywność”

Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie                 

czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy,

nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji. 

- Billie Joe

 

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest codzienne, głośne czytanie. Zamiłowanie do czytania rodzi się we wczesnych etapach rozwoju, ponieważ tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa. Czytając dziecku od najmłodszych lat sprawiamy, że zachowa ten dobry nawyk na całe życie i inwestujemy  w jego rozwój.

Rozwijanie umiejętności czytelniczych dzieci odbywać się będzie przy pomocy następujących form pracy wychowawczo – dydaktycznej:

-prowadzenie akcji  „Czytajmy dzieciom”- wykorzystanie elementów ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”;

-założenie kącika edukacyjnego, stanowiącego okazję do spontanicznego podejmowania działań z zakresu czytania;

  • współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Staszowie w celu zainteresowania dzieci książką;
  • współpraca z rodzicami oraz  członkami rodzin w celu aktywnego włączenia ich w przebieg procesu nauki czytania
  • Organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi w ramach akcji „Czytajmy dzieciom”;

Propagując zdrowy i higieniczny tryb życia, w roku szkolnym 2015/2016 wprowadziliśmy
w naszym przedszkolu akcję "Myjemy zęby!

Dzieci przyniosły  podpisany swoim imieniem i nazwiskiem, kubek, pastę oraz szczoteczkę do zębów. Celem naszej inicjatywy jest propagowanie codziennej higieny, jaką jest mycie zębów Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak szybko rosną dzieci i jak szybko zmienia się ich uzębienie, dlatego ważne jest aby prawidłowo o nie zadbać. Chcemy więc uwrażliwić dzieci jak i rodziców na to, jak ogromne znaczenie ma ta kilkuminutowa, codzienna czynność. Dzieci z ogromnym entuzjazmem podeszły do naszej akcji, bardzo nas to cieszy, widzimy bowiem, że dzieci są świadome codziennej higieny. Zęby myjemy codziennie po deserze . Początki nie były łatwe, niektóre dzieci nie radziły sobie z wyciśnięciem pasty na szczoteczkę przy jednoczesnym jej trzymaniu, jednak metodą prób i błędów doprowadziły tą umiejętność do perfekcji. Dziękujemy szczególnie Rodzicom, że odzew na naszą inicjatywę był aż tak wielki, dzięki czemu w tak krótkim czasie udało się nam rozpocząć akcję, oraz za wsparcie naszych wszystkich działań.
                       Powitanie „Jesieni”

Nasza piękna jesień. Owoce w koszu nam niesie

Przystrojona w barwny płaszcz. Idzie uśpić świat.

Jest kolorowa żółta i pomarańczowa

pełny koszyk ma dary dzieciom da


Piękne nam jesień dała dary

popatrzcie tylko, proszę,

jak kolorowo w naszych salach,

gdzie darów pełne kosze.


MALI KUCHARZE

Przez ostatni tydzień podczas zajęć dużo mówiliśmy  o zawodzie kucharza i o przygotowaniu potraw. Bawiliśmy się także w szefów kuchni w naszym zabawkowym  kąciku kuchennym. Jednak wielką frajdą były dla nas wizyta naszej szefowej kuchni Pani Wiesławy Łęckiej. Mogliśmy samodzielnie przygotować pizzę. Każdy z nas wykonał placek,  który smarowaliśmy sosem pomidorowym z przyprawami. Następnie ścieraliśmy ser na tarce i posypaliśmy nim nasze placki, które po przygotowaniu trafiły do piekarnika. W oczekiwaniu na nasze pizze rozmawialiśmy o zawodzie kucharza. Mogliśmy także przyjrzeć się dokładnie jaki strój nosi kucharz oraz zapytać, co robi. Bardzo spodobała nam się nazwa czapki kucharza. Jest to budyniówka. Gdy nasze pizze były gotowe zjedliśmy je z apetytem. Wyszły one bardzo smaczne. 

Przedszkole Nr 8 im.J.Ch.Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie

strona zamieszczona jest na serwerze Staszow.com
Liczniki na stronę