Żłobek i Klub Dziecięcy w Staszowie

W budynku Przedszkola nr 8, przy ulicy Kilińskiego 20, dnia 01.09.2012 odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego w Staszowie Żłobka i Klubu Dziecięcego.

Miasto wyszło naprzeciw potrzebom rodziców, którzy chcą zapewnić swoim maluchom dobrą opiekę, aby mieć możliwość znalezienia satysfakcjonującej pracy lub podniesienia kwalifikacji.        Do nowo otwartej placówki uczęszczać będzie pięćdziesięcioro dzieci  do 3 lat, którym będzie zapewniona odpowiednia opieka  oraz gdzie najmłodsi będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności umożliwiające im pełny wszechstronny; wielokierunkowy rozwój.

Oficjalnego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonał Pan Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Romuald Garczewski wraz z Panią Dyrektor Alicją Misiak. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście, radni miejscy, pracownicy oraz  rodzice i dzieci. Następnie Pan Burmistrz  powitał wszystkich obecnych, a w szczególności najmłodsze dzieci. Pracownikom natomiast życzył  sukcesów w pracy z dziećmi oraz wytrwałości i radości z wykonanego zawodu. Nowe, pięknie wyposażone sale zostały poświęcone przez Proboszcza Parafii Św. Barbary ks. kan. Edwarda Zielińskiego. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości goście mogli podziwiać występy przedszkolaków, którzy zaprezentowali swój program artystyczny przygotowany przez nauczycieli przedszkola. Na zakończenie uroczystości odbyły się wspólne zabawy integracyjne dla najmłodszych oraz ich rodziców, które dostarczyły wiele radości i nowych pozytywnych doświadczeń.

„ Bo jakie początki , takie będzie wszystko.” J.A. Komeński