Get Adobe Flash player

Zdrowe odżywianie

W drugim tygodniu marca realizowaliśmy tematy związane ze zdrowym odżywianiem. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, produkty zdrowe i niezdrowe dla organizmu, artykuły spożywcze, które zawierają najwięcej witamin, skutki złego odżywiania się, a także zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia. W ramach realizacji tego tematu dzieci przygotowały owocowe szaszłyki oraz koktajl owocowy.                                                                                                                                                                                      Agnieszka Sokoluk


Mini ogródek warzywny

        Przedszkolaki z naszej grupy bardzo dobrze już wiedzą jak należy się zdrowo odżywiać, dlatego w naszej sali powstał mini ogródek warzywny. Dzieci zasadziły w doniczkach: pietruszkę, cebulkę, rzeżuchę, szczypiorek, którymi będą mogły już niebawem posypywać swoje kanapki na śniadanie lub podwieczorek.

                                                                                                                   Agnieszka Sokoluk


Dzień Kobiet

W tym roku 8 marca chłopcy z naszej grupy z okazji Dnia Kobiet wręczyli wszystkim dziewczynkom i paniom piękne kwiaty. Dziewczynki były trochę onieśmielone lecz jednocześnie bardzo szczęśliwe. Podziękowały serdecznie za tak miłą niespodziankę od naszych małych mężczyzn, a potem z wielkim zadowoleniem pozowały do zdjęć.

                                                                                                                      Agnieszka Sokoluk


Zajęcia otwarte „ W poszukiwaniu wiosny”

           01.03.2016 r. o godzinie 16.00  w naszej grupie odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w różnych zabawach pt. „ W poszukiwaniu wiosny”. Były wspólne tańce, zabawy dramowe, zabawy z chustą animacyjną, a także praca plastyczna wykonana przez każdą rodzinę. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami układali puzzle o pierwszych wiosennych kwiatach.  Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie i aktywne uczestniczenie w naszych zajęciach, jednocześnie zapraszając wszystkich na kolejne spotkania w każdy pierwszy wtorek miesiąca.                         Poznajemy zawody

Krawcowa

     W pierwszym tygodniu marca dzieci z naszej grupy rozmawiały na temat zawodów swoich rodziców i znajomych. Poznając dokładniej niektóre zawody miały okazję zastanowić się kim chcą zostać w przyszłości.  Dzieci zapoznały się z zawodem pani krawcowej – obejrzały i poznały dostępne rekwizyty, których używa krawcowa, zaprojektowały własne ubrania, a dziewczynki z wielkim zaangażowaniem przyszywały guziki do materiałów.

Konserwator

 Odwiedziliśmy również pana Andrzeja i pana Jacka – konserwatorów, którzy swój warsztat mają w piwnicach przedszkola. Dzieci miały okazję obejrzeć urządzenia potrzebne do wielu prac, które obaj panowie wykonują w naszym przedszkolu. Chłopcy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się szlifierkom, piłom i wielu innym przyrządom, a także próbowali samodzielnie wbijać gwoździe w deskę.Zajęcia otwarte

        W dniu 02.02.2016 r. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice z dziećmi. Zajęcia poprowadził pan rehabilitant Marcin Makasewicz wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Ćwiczenia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, a dzieci były zachwycone zabawą ze swoimi rodzicami.

                                                                                                                                                                                                Agnieszka Sokoluk

Walentynki

14 luty to Dzień Świętego Walentego, który obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. W naszej grupie ten wyjątkowy dzień odbył się 15 lutego. Cała sala udekorowana była czerwonymi balonami i serduszkami. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Miały okazję do rozpoznawania i nazywania uczuć poprzez udział w zabawie „ Mam serduszko”, wykazywały się znajomością zaprzyjaźnionych lub kochających się par bajkowych, np. Kopciuszek, Puchatek i przyjaciel, a także odnajdywały swoje drugie połówki serc. Na zakończenie zajęcia przedszkolaki samodzielnie dekorowały piernikowe serca słodkimi ozdobami, które później wręczyły ukochanym osobom.

                                                                                                                                                                                                    Agnieszka Sokoluk


Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości. W naszej grupie ten uroczysty dzień odbył się już 15 stycznia. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem obejrzały przygotowane przez dzieci „Jasełka” oraz wysłuchały radosnych piosenek o Babci i Dziadku. Przedszkolaki wręczyły swoim ulubieńcom „ Niezbędnik Dziadka” i „ Przepisy Babci”, z których seniorzy byli bardzo zadowoleni. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku przygotowanym przez przedszkole i rodziców z naszej grupy.

                                                                                                 Agnieszka Sokoluk   Ewelina Toporowska 

Przedszkole Nr 8 im.J.Ch.Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie

strona zamieszczona jest na serwerze Staszow.com
Liczniki na stronę