Get Adobe Flash player

Zabawy ruchowe z balonem

Andrzejki


Wigilia


Ubieramy choinki

Mikołaj


Światowy dzień Pluszowego Misia
Rybka z płyty CD. Dzieci wykonały kolorowe, błyszczące rybki ze zużytych płyt CD. Tego typu działalność plastyczna rozwija ciekawość i kreatywność dzieci, a także jest to dobry sposób na uświadomienie dzieciom jak w prosty sposób można wykorzystać nieprzydatne przedmioty do tworzenia orginalnych prac plastycznych.


Bajka ,,Chory kotek" Przedszkolaki z zaciekawieniem i w ogromnym skupieniu wysłuchały bajki S. Jachowicza,, Chory Kotek". Żywy teatr, słuchanie inscenizacji bajek sprzyja rozwojowi myślenia, uczy przewidywania i wyciągania wniosków. Dzięki baśniom i bajkom dzieci uwrażliwiają się też na piękny język literacki, zapoznają się z jego bogactwem, a w konsekwencji zwiększa się zasób ich słownictwa. w naturalny sposób nabywają umiejętności komunikowania się.
Zajecia na świeżym powietrzu. Rysowanie kredą na chodniku przed przedszkolem, w otoczeniu pięknych barw jesieni.


Sałatka owocowa.

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Dzieci podczas zajęć przygotowały zdrową, pyszna sałatkę ze świeżych owoców. Sałatka udała się, była pyszna, kolorowa, a co najważniejsze to istna bomba witaminowa.Wszystkim  bardzo smakowała!


Zajęcia plastyczne.

Prawdziwi artyści" przy sztalugach, malowanie farbami plakatowymi na temat dowolny pozwala uwolnić dzieci od nagromadzonych, nie wyrażonych emocji. Daje możliwość twórczego wyrażania swoich odczuć w pracy plastycznej.

Wycieczka do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania.Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła klatka z królikiem, chomikami i świnkami morskimi. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki.


 

Przedszkole Nr 8 im.J.Ch.Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie

strona zamieszczona jest na serwerze Staszow.com
Liczniki na stronę